Nutridrink - Jak stosować - komplet składników odżywczych
x
Zamów produkty nutricia
Zamów produkty NutridrinkZAMÓW
NUTRIDRINK
.

Jak stosować - PODSTAWOWE INFORMACJE

posiłek

Spożycie powinno być dostosowane do ilości spożywanych posiłków, zapotrzebowania i stanu chorego.

zalecane stosowanie

Najczęśiej zalecane stosowanie to 2 butelki dzienie przez 14 dni i więcej.

butelka Nutridrink

NUTRIDRINK jest gotowy do spożycia oraz wygodny w stosowaniu

zegar i butelka Nutridrink

NUTRIDRINK należy pić powoli - ze względu na jego wysoką osmolarność i związanym z tym ryzyko biegunki - szczególnie przy pierwszym zastosowaniu: 1butelkę przez ok. 30 minut

Nutridrink schłodzony

NUTRIDRINK najlepiej smakuje schłodzony

dzieci powyżej 3 roku życia

Nie należy podawać go dzieciom poniżej 3 roku życia

Nutridrink między posiłkami

Preparat możebyć stosowany pomiędzy posiłkami lub być dodawany do potraw (aby zwiększyć wartość odżywczą posiłku)

DO GÓRY

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 • Co to jest Nutridrink?

  Nutridrink to wysokoenergetyczny preparat odżywczy w płynnej postaci, przeznaczony do picia. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów. Jego zaletą jest to, że w małej objętości (125 ml) dostarcza dużo energii i wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jest to preparat gotowy do spożycia, dostępny w butelkach plastikowych, w różnych smakach: waniliowym, truskawkowym, czekoladowym, owoce leśne i neutralnym. Należy go spożywać pomiędzy posiłkami (jako uzupełnienie jadłospisu), a w razie potrzeby można zastąpić nim całe posiłki lub całodzienne wyżywienie. Najczęściej zalecane stosowanie to 2 butelki preparatu Nutridrink dziennie – jako uzupełnienie diety – przez 14 dni i więcej. Jedno opakowanie Nutridrink to 300 kalorii.

 • Kiedy stosuje się preparaty odżywcze Nutridrink?

  Choroba, uraz lub operacja zwiększają zapotrzebowanie energetyczne, a jednocześnie często u pacjentów pojawia się utrata apetytu lub inny powód, którego konsekwencją jest zbyt niskie w stosunku do potrzeb spożycie pokarmu.

  Do problemów z jedzeniem spowodowanych chorobą należą: zmniejszony apetyt, niechęć do jedzenia, problemy z gryzieniem, problemy z połykaniem, zaburzenia odczuwania smaku i zapachu, ból przy jedzeniu, suchość w jamie ustnej, niemożność spożycia posiłku, osłabienie, drżenia, niedowłady. W rezultacie chory słabnie i gorzej reaguje na leczenie, wydłuża się czas hospitalizacji i rekonwalescencji.

  W takim wypadku preparaty odżywcze Nutridrink są dobrym sposobem na zwiększenie wartości odżywczej całodziennego wyżywienia chorego. Płynna forma preparatu ułatwia spożycie – pacjent nie musi gryźć i przeżuwać, a skondensowana formuła zapewnia dużą ilość energii i składników odżywczych w małej, a przez to łatwiejszej do spożycia, objętości.

  Nutridrink należy podawać u pacjentów:

  • przed i po zabiegach operacyjnych, oraz w okresie rekonwalescencji
  • z porażeniem mózgowym
  • zaburzeniami żucia i połykania
  • z brakiem apetytu o różnej etiologii
  • ze zwiększonym zapotrzebowaniem białkowo-energetycznym
 • Jakie rodzaje preparatów Nutridrink są dostępne?

  Nutridrink dostępny jest w różnych rodzajach i smakach:

  • Nutridrink 125 ml: wysokoenergetyczny, bez błonnika
  • Nutridrink Yoghurt Style: wysokoenergetyczny, bez błonnika, z dodatkiem jogurtu
  • Nutridrink Protein 125 ml: wysokoenergetyczny i wysokobiałkowy, bez błonnika: dla osób, którym zalecane jest zwiększone spożycia białka
  • Nutridrink Multi Fibre 125 ml: wysokoenergetyczny, z błonnikiem usprawniającym pracę jelit
  • Nutridrink Juice Style: wysokoenergetyczny, bez tłuszczu – dla osób, którym zlecane jest zmniejszenie spożycia tłuszczów

  Jeśli chory potrzebuje specjalistycznego wsparcia możemy zaproponować mu:

  • Diasip: normokaloryczny preparat odżywczy przeznaczony dla chorych z cukrzycą i hiperglikemią.
  • Cubitan: wysokokaloryczny i wysokobiałkowy preparat odżywczy, szczególnie pomocny w przypadku osób po udarze i/lub z odleżynami.
 • Jak stosować preparaty odżywcze Nutridrink?

  Dawkowanie preparatów Nutridrink jest uzależnione od potrzeb żywieniowych oraz od ilości pożywienia spożywanego przez chorego w ciągu całego dnia. Najczęściej zalecane stosowanie to 2 butelki Nutridrinka dziennie przez 14 dni i więcej.

  Preparaty odżywcze powinno się stosować zgodnie z zaleceniami lekarza: czyli do momentu powrotu do spożywania pokarmów w wystarczających ilościach – zwykle 2 butelki dziennie przez 14 dni

  Do prawidłowego funkcjonowania mężczyzna potrzebuje około 2500 kalorii dziennie, kobieta – około 2000 kalorii. Jedno opakowanie Nutridrinka to 300 kcal. Ilość opakowań, które chory powinien spożyć w ciągu dnia zależy od tego, ile tradycyjnego pożywienia zjadł i jaką dodatkową ilość energii i białka powinien spożyć w postaci Nutridrinka, aby zaspokoić swoje zapotrzebowanie.

  Jeśli wymaga tego sytuacja, Nutridrink może być jedynym pożywieniem w ciągu dnia (dotyczy Nutridrink 125ml, Nutridrink Multi Fibre 125ml, Nutridrink Yoghurt Style). Pacjent powinien wówczas wypić 6-7 opakowań: pozwoli to na pokrycie dziennego zapotrzebowania organizmu na energię i składniki odżywcze.

  Dzięki dużej różnorodności preparatów Nutridrink pożywienie pacjenta jest nie tylko urozmaicone, ale ma również wysoką wartość odżywczą.

  Nutridrink jest tak odżywczy i zbilansowany, że w razie potrzeby może zastąpić lub uzupełnić posiłek. Poniższe tabele przedstawiają porównanie wartości odżywczej Nutridrinka i wybranych posiłków (diety kompletne) oraz potraw.

  Należy pamiętać, że ze względu na wysoką osmolarność preparatów Nutridrink należy pić je powoli – jedną butelkę ok. 30 minut – aby uniknąć dyskomfortu trawiennego.

 • Gdzie mogę kupić Nutridrink?

  Nutridrinki dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych bez recepty. Można je kupić w każdej aptece ogólnodostępnej. Jeśli jednak apteka nie ma akurat na stanie Nutridrinka, to wystarczy poprosić o jego zamówienie. Powinien być dostarczony w przeciągu 24 godzin.

  Preparaty Nutridrink można zakupić również w maszynach dystrybucyjnych w niektórych szpitalach w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

  Nutridrink zamówić można także na naszej stronie internetowej SPRAWDŹ >.

  Adresy szpitali, aptek oraz maszyny dystrybucyjne można szybko zlokalizować na naszych mapkach SPRAWDŹ >.

 • Co oznacza, że Nutridrink jest preparatem kompletnym, zbilansowanym i wysokoenergetycznym?

  Dieta człowieka powinna składać się z białek, tłuszczów, węglowodanów, witamin oraz składników mineralnych, w odpowiednich proporcjach. Osoby zdrowe powinny przyjmować ok. 10-15% energii z białka, 25-30% z tłuszcz, a resztę podaży kalorii powinny stanowić węglowodany. Zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne jest bardzo różne, zależy głównie od płci i wieku.

  Produkty spożywcze zawierają wszystkie wymienione składniki w różnych ilościach i proporcjach. Dlatego ważne jest by nasza dieta była urozmaicona i tak skomponowana, aby znalazło się w niej dokładnie tyle określonych składników, ile potrzebujemy. Taką dietę możemy nazwać zbilansowaną. Nutridrink jest dietą zbilansowaną, gdyż zawiera wszystkie podstawowe składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

  Należy pamiętać, że podczas choroby wymagania żywieniowe naszego organizmu ulegają zmianie. Potrzebujemy na przykład więcej białka do odbudowy tkanek, czy energii do walki z zakażeniem.

  Produkty, które dostarczają szczególnie dużo energii w małej objętości (np. Nutridrink w 125 ml dostarcza 300 kcal) to produkty „wysokoenergetyczne”.

  Mówimy też, że są „kompletne” (dotyczy Nutridrink 125 ml, Nutridrink Yoghurt Style, Nutridrink Multi Fibre 125 ml), ponieważ zawierają wszystkie składniki w proporcjach umożliwiających stosowanie ich jako jedynego źródła pożywienia. Nie możemy tak nazwać większości tradycyjnych produktów spożywczych, również tych uważanych za „zdrowe”. Mięso czy produkty mleczne zawierają na przykład stosunkowo dużo białka, natomiast mąki, kasze, makarony czy pieczywo do głównie źródło węglowodanów, oleje natomiast to niemal same tłuszcze. Dlatego wymienione pokarmy spożywamy zwykle łącznie.

  Podając pacjentowi Nutridrink zgodnie z zalecanym stosowaniem zapewniamy organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach.

 • Czy Nutridrinki można podawać dzieciom?

  Tak, Nutridrink może być podawany dzieciom powyżej 3 roku życia. U dzieci w wieku 3 – 6 lat powinien być stosowany wyłącznie jako uzupełnienie diety.

 • Czy Nutridrink można podawać osobom z cukrzycą lub hiperglikemią?

  Dla osób z cukrzycą stworzony został specjalistyczny preparat odżywczy o nazwie Diasip. W jednej butelce zawiera 208 kcal i wszystkie składniki odżywcze niezbędne osobie chorej. 1 butelka to 2,4 wymiennika węglowodanowego. Preparat dostępny jest w 2 smakach: truskawkowym i waniliowym. Podobnie jak Nutridrink jest dostępny w aptekach stacjonarnych i internetowych.

 • Jaki preparat odżywczy stosować u chorych po urazach oraz w okresie okołooperacyjnym?

  Dla pacjentów w okresie okołooperacyjnym oraz u chorych po urazach polecany jest preparat Nutridrink 125 ml oraz Nutridrink Yoghurt Style – gdyż dostarcza choremu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach – w tym 300 kcal i 12 g białka. Nutridrink może być stosowany jako uzupełnienie diety –w ilości 2 butelki dziennie przez minimum 14 dni lub w zastępstwie posiłków.

 • Jaki preparat odżywczy stosować u chorych onkologicznie?

  Chorzy na nowotwory mają bardzo często zwiększone zapotrzebowanie na białko, a także inne substancje odżywcze. Dlatego też podczas choroby onkologicznej polecane jest stosowanie preparatu Nutridrink Protein 125 ml – który w małej objętości, tylko 125 ml, zawiera aż 18 g białka, niezbędnego w procesie leczenia.

  Nutridrink Protein 125 ml można stosować wyłącznie jako uzupełnienie diety – w ilości 2 butelki dziennie przez minimum 14 dni.

  Więcej na temat preparatów dla chorych onkologicznie znajdą Państwo na stronie www.nutriciaoncology.pl.

.

Ustawienia prywatności

Tutaj możesz w dowolnej chwili deklarować i modyfikować ustawienia plików cookie.

Bezwzględnie konieczne pliki cookie

Są niezbędne w celu zapewnienia funkcjonowania witryny internetowej i nie można ich wyłączyć. Zazwyczaj są stosowane w odpowiedzi na podjęte przez użytkownika działania związane z żądaniem usług (ustawienie preferencji w zakresie prywatności użytkownika, logowanie, wypełnianie formularzy itp.). Można ustawić przeglądarkę, aby blokowała takie pliki cookie lub wyświetlała odpowiednie powiadomienia, jednak niektóre części witryny nie będą wówczas działały.

Analityczne pliki cookie

Umożliwiają nam liczenie odwiedzin i źródeł ruchu oraz pomiar i poprawę wydajności naszej witryny. Pokazują nam, które strony są najmniej i najbardziej popularne i w jaki sposób odwiedzający poruszają się po witrynie. Jeśli użytkownik nie zgodzi się na ich zastosowanie, nie będziemy wiedzieli, kiedy odwiedził naszą witrynę i nie będziemy w stanie monitorować jej wydajności.

Personalizujące pliki cookie

Służą do zwiększenia funkcjonalności witryny internetowej i personalizacji jej treści. Mogą być stosowane przez nas lub przez osoby trzecie, których usługi zostały dodane do naszych stron. Jeśli użytkownik nie zezwoli na ich zastosowanie, niektóre lub wszystkie z tych usług mogą nie działać poprawnie.

Pliki cookie do targetowania

Mogą zostać użyte przez naszych partnerów reklamowych poprzez naszą witrynę w celu stworzenia profilu zainteresowań użytkownika i wyświetlania mu odpowiednich reklam na innych witrynach. Nie przechowują bezpośrednio danych osobowych, lecz pozwalają na jednoznaczną identyfikację przeglądarki i urządzenia internetowego użytkownika. W razie braku zgody na ich zastosowanie reklamy prezentowane użytkownikowi będą w mniejszym stopniu dostosowane do jego zainteresowań.